Kupka a Kyncl

Cesta za uměním

vloženo 15. 1. 2019


První letošní cesta za uměním uskutečněná s podporou spolku Výtvarka při ZUŠ Habrmanova vedla opět do Prahy. Navštívili jsme výstavy dvou českých umělců.

Ve Valdštejnské jízdárně velkou retrospektivní přehlídku díla světového Čecha Františka Kupky. Prošli jsme umělcovu cestu od symbolismu k abstrakci, u jejíhož zrodu stál, prohlédli si i jeho kresby, ilustrace a další díla. Součástí prohlídky byla i výtvarná dílna inspirovaná tvary a barvami Kupkových obrazů. Prostřednictvím světel, kreseb a instalací z barevných folií jsme se pokusili proniknout do světa autorovy imaginace.

Výstava "Bod, čára, prostor" v Muzeu Kampa je věnována tvorbě Františka Kyncla, ovlivněné konstruktivismem. Obdivovali jsme jeho kresby a objekty složené z neuvěřitelného množství plošných i prostorových linií. V rámci výtvarné hry konané přímo v expozici jsme se také pokusili podobné konstrukce sestavit. Někteří stihli závěrem navštívit i výstavu sochařských portrétů známých i neznámých osobností Vlasty Prachatické.


© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz