Sólový zpěv

Motto: Zpívat není těžké a naučit se to může každý!

            I když pěvecká hlasová výchova vyžaduje velmi  individuální  přístup ke každému žáku, od 4. ročníku I.stupně se vedle hlavního předmětu budete učit i kolektivní spolupráci v hodinách komorního zpěvu. Ve skupinkách po dvou až osmi se můžete podílet na nastudování různých hudebně-dramatických projektů, které bývají velmi populární. Diskutovat o umění se naučíte při interpretačních dílnách a seminářích mezi sebou, ale i na seminářích pro pedagogy pěvecké hlasové výchovy. Budete se umět  prezentovat, budete zvládat své tělo, svůj tón, rozlišovat kvalitu pěveckého výkonu, upevníte svůj umělecký vkus a postoje k diktátu médií. Umožníme Vám veřejná vystoupení, spolupráci napříč všemi obory školy, ale i účinkování na soutěžích různých úrovní dle vašich možností. Vás - nesporné talenty - připravíme k přijímacím zkouškám na pěvecká oddělení konzervatoří i středních pedagogických škol. Studium I. stupně ZUŠ ukončíte přibližně jako patnáctiletí v 7. ročníku svým absolventským koncertem .
            Návazné  studium  II. stupně zpravidla probíhá v období fyzického i psychického dozrávání osobnosti, hlas se usazuje, základní návyky jsou zvládnuty a studenti v tomto období už mají jasnou představu o tom, čemu se chtějí věnovat a zda-li k tomu mají dispozice.  Studium bývá neporovnatelně hlubší:  budete umět samostatně pracovat s korepetitorem a můžete  se seznamovat  s repertoárem značně širším - písněmi všech historických období až po  vyšší populár současných autorů. Budete-li chtít, uplatníte se  jako sólisté rockových kapel, jazzových orchestrů, divadel, pěveckých sborů nebo např. Dětské opery Praha jako mnozí jiní.  
            Jste tzv. starší začátečník? Opusťte všechny původní představy zvukového ideálu a začněte u sebe. Jakmile se naučíte ovládat svůj hlas, můžete okusit  později i techniku zpívání na mikrofon.  
            Jste  potencionální uchazeč o studium hudební výchovy na pedagogické fakultě,  chcete se stát pěveckým profesionálem? Nebo jen zpěv milujete? Nejprve projdete etapou postavení "nástroje", tedy základním hlasovým výcvikem - osvojením návyků nutných  ke zdravému zpěvu a napravováním  usazených vad.  Repertoár si vyberete sami nebo vám rádi poradíme. Absolventský koncert ve IV. ročníku zakončí vaše   studium.
            Helena Matyášová

  

 Prezentaci stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 37

Zpíváme koledy pro babičky a dědečky

18.12.2018, Centrum sociální pomoci a služeb, Harmonie II., Hradec Králové

vloženo 18. 12. 2018

Koncert "Vánoční pěvecká nadílka" v Knihovně města Hradce Králové

17.12.2018, Víceúčelový sál Knihovny města Hradce Králové

vloženo 18. 12. 2018

Zpívání s "Domovinkou"

14.12.2018 - Hradec Králové, Centrum sociální pomoci, Denní stacionář

vloženo 17. 12. 2018

Pěvecko-klavírní koncert pro "LUCKY"

13.12.2018- Na předvánočním koncertě zpěváci a klavíristé společně.

vloženo 17. 12. 2018

Adventní večírek žáků pěvecké třídy v kavárně ARTiČOK

6.12.2018, 16:30 - Umělecká Galerie a kavárna ARTiČOK v Hradci Králové

vloženo 6. 12. 2018

100 let ČSR - "ZPĚVY DOMOVA"

28. listopadu 2018 v Koncertním sále ZUŠ Habrmanova se konal "Československý večer"

vloženo 30. 11. 2018


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 37
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz