Sólový zpěv

Motto: Zpívat není těžké a naučit se to může každý!

            I když pěvecká hlasová výchova vyžaduje velmi  individuální  přístup ke každému žáku, od 4. ročníku I.stupně se vedle hlavního předmětu budete učit i kolektivní spolupráci v hodinách komorního zpěvu. Ve skupinkách po dvou až osmi se můžete podílet na nastudování různých hudebně-dramatických projektů, které bývají velmi populární. Diskutovat o umění se naučíte při interpretačních dílnách a seminářích mezi sebou, ale i na seminářích pro pedagogy pěvecké hlasové výchovy. Budete se umět  prezentovat, budete zvládat své tělo, svůj tón, rozlišovat kvalitu pěveckého výkonu, upevníte svůj umělecký vkus a postoje k diktátu médií. Umožníme Vám veřejná vystoupení, spolupráci napříč všemi obory školy, ale i účinkování na soutěžích různých úrovní dle vašich možností. Vás - nesporné talenty - připravíme k přijímacím zkouškám na pěvecká oddělení konzervatoří i středních pedagogických škol. Studium I. stupně ZUŠ ukončíte přibližně jako patnáctiletí v 7. ročníku svým absolventským koncertem .
            Návazné  studium  II. stupně zpravidla probíhá v období fyzického i psychického dozrávání osobnosti, hlas se usazuje, základní návyky jsou zvládnuty a studenti v tomto období už mají jasnou představu o tom, čemu se chtějí věnovat a zda-li k tomu mají dispozice.  Studium bývá neporovnatelně hlubší:  budete umět samostatně pracovat s korepetitorem a můžete  se seznamovat  s repertoárem značně širším - písněmi všech historických období až po  vyšší populár současných autorů. Budete-li chtít, uplatníte se  jako sólisté rockových kapel, jazzových orchestrů, divadel, pěveckých sborů nebo např. Dětské opery Praha jako mnozí jiní.  
            Jste tzv. starší začátečník? Opusťte všechny původní představy zvukového ideálu a začněte u sebe. Jakmile se naučíte ovládat svůj hlas, můžete okusit  později i techniku zpívání na mikrofon.  
            Jste  potencionální uchazeč o studium hudební výchovy na pedagogické fakultě,  chcete se stát pěveckým profesionálem? Nebo jen zpěv milujete? Nejprve projdete etapou postavení "nástroje", tedy základním hlasovým výcvikem - osvojením návyků nutných  ke zdravému zpěvu a napravováním  usazených vad.  Repertoár si vyberete sami nebo vám rádi poradíme. Absolventský koncert ve IV. ročníku zakončí vaše   studium.
            Helena Matyášová

  

 Prezentaci stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 36

Bylo nám ctí zpívat Československou hymnu při slanostním zahájení vernisáže výstavy skupiny NEKONKRÉTNO

ARTkavárna a Galerie Artičok, Hradec Králové, neděle 28.října 2018, 16:00

vloženo 1. 11. 2018

Zpěváci slaví 100 let ČSR osazením Lípy svobody

25.10.2018 Sázení Lipy svobody v Domově U Biřičky, na Novém Hradci Králové za přítomnosti TGM s chotí a dcerou Alicí a představitelů města a státu.

vloženo 25. 10. 2018

Pěvecké oddělení zahajuje výstavu ke sto letům výročí republiky

Ve středu 17. října zahájilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové výstavu s názvem Lide Československý! Tvůj odvěký sen stal se skutkem.

vloženo 17. 10. 2018

Slavnostní zakončení projektu „Internet pro seniory“

Jako každým rokem, i letos uspořádalo Město Hradec Králové několikatýdenní kurs určený „starším a pokročilým“…

vloženo 12. 6. 2018

​ Zpěvačka Markéta Tomášová vybojovala 1. místo !

Úterý 20. března 2018, ZUŠ Jaroměř, krajské kolo soutěže ve zpěvu sólovém a komorním.

vloženo 21. 3. 2018

Markéta Tomášová postupuje do krajského kola pěvecké soutěže ZUŠ.

V pondělí 12.2. 2018 se konalo v ZUŠ HK-Na Střezině Okresní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu.

vloženo 15. 2. 2018


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 36
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz