Výtvarná tvorba

Výuka probíhá v tématických projektech. Na jeden rok je obvykle jedno téma, letos je to RENESANCE.

V rámci projektu se žáci seznamují s tématem do hloubky, zkoumají jej z různých úhlů pohledu a rozšiřují si přitom vědomosti nejen z výtvarného oboru. Během roku se v projektu uplatňují různé techniky výtvarného vyjadřování: kresba, malba, grafika, modelování, kombinování technik a materiálů... Většinou žáci pracují individuálně, někdy ve skupinkách , jindy je celá práce podřízena kolektivnímu výsledku. Žáci se tak učí nejen individuálně hledat originální řešení a samostatně se rozhodovat, ale učí se také spolupráci a odpovědnosti za výsledek celku.

Cílem výtvarné průpravy není pouze vytváření konkrétních prací, ale především rozvíjení výtvarného vnímání a myšlení, poznávání kulturních a uměleckých hodnot a vyvolávat v žácích zájem vést s těmito hodnotami dialog.

Během roku jsou práce žáků prezentovány na výstavách a na výtvarných soutěžích.

Seznam výstav v tomto roce zde.

Náhled minulých projektů:

Civilizace a příroda 2011/2012 stahujte zde.

Fantasy 2010/2011 stahujte zde.

Nový svět 2009/10 stahujte zde.

Živočich 2008/09 stahujte zde.

Jiná krajina 2007/08 stahujte zde.

Etruskové 2006/07 stahujte zde.