Pohádkový Dětský den 2008

Měli jsme svátek, tak jsme si zazpívali pohádkové písničky z filmů, muzikálů a oper. Přišli loupežníci, Zlatovláska, Nastěnka, Bastienka, čarodějnice Veruna i My fair Lady.

vloženo 6. 10. 2008


" Pohádkový koncert " 

koncert k oslavě Mezinárodního dne dětí 2008   v  komorní sále   ZUŠ 
 
 
 
               Pohádky mám ráda , pohádky jsou "boží" .   Hlavně ty filmové . Když je v televizi pohádka, to se pak díváme všichni . I mamka s taťkou a babička a děda. Doma máme hodně DVD pohádek a tak se nejraději díváme o vánocích. To je vždycky paráda, venku sněží, nemusíme do školy a doma v teplíčku si užíváme pohádky...........A všichni se úžasně bavíme.
 
               Znám všechny filmové písničky. Třeba Princeznu ze Mlejna, Lotranda a Zubejdu , Pyšnou princeznu., Popelku a Tři oříšky. Ale nejvíc miluju Zlatovlásku.   Když jsem se ve své hodině hlasové výchovy začala učit : Líbí, mě se líbí, tak už jsem si domluvila u paní učitelky, aby mně rezervovala i dvojzpěv Elišky a Jindřicha z pohádky Princezna ze Mlejna. Domluvili jsme se s kamarádkou a nacvičili jsme to spolu . Já jsem se samozřejmě musela při koncertě dvakrát   převlékat, protože jsem zpívala nejdříve Zlatovlásku a pak Jindřicha. Ale dopadlo to výborně, stihla jsem to. Kostýmů a rekvizit se v šatně povalovalo dost a tak se taky stalo, že se ztratil meč. To bylo drama.
 
                 Na  koncertě    jsem potkala   loupežníky z Lotranda, generály ze Šíleně smutné princezny, Nastěnku z Mrazíka, Princeznu Koloběžku I., Popelku i   Nesmrtelnou tetu a   čarodějnici Verunu z opery V studni. Ano z opery, to jsem taky nevěděla, že opery jsou pohádky . Doprovázel nás pan učitel na klavír, ale zpívalo se i do mikrofonu s klávesami. Povedlo se nám to, líbilo se nám to, tak mě  kamarádka hned přemluvila,  abych se s ní naučila Bastiena ( ona totiž zpívala Bastienku a to je taky opera W. A. Mozarta ) a tak se jí to zalíbilo, že se chce naučit i dueta. Že prý se mně moc povedl Jindřich. No to nevím, neumím hrát kluky, ale bavilo mě to, to ano. Zkusíme to spolu... .........Už se těším.
 
                                                                      
                                                                                                                                                                                                                          Anežka Semrádová
 
 
Podívejte se ve  fotogalerii na naše  kostýmy........
 

© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz