Dechové oddělení

Nejprve nám dovolte oddělení dechových nástrojů krátce představit. Vzniklo v době založení LŠU Maxima Gorkého v  Hradci Králové - dnes Základní umělecké školy Habrmanova – a v  krátké době se stalo druhým největším oddělením na škole. Díky obětavosti a snaze pedagogů dechového oddělení, kteří usilovali o vytvoření možností pro uplatnění praktických, studiem získaných  dovedností žáků, byl již v začátcích působení  školy  založen mládežnický dechový orchestr. Během prvních let se orchestr  díky usilovné práci žáků i vyučujících rozrostl a vypracoval tak, že reprezentoval  školu i naši republiku na mnoha kulturních akcích ( soutěžích, festivalech, přehlídkách ) u nás i v zahraničí. 
 Pod hlavičkou školy působí také velký taneční a swingový orchestr / dříve  známý jako Big band /, v jehož čele stojí od začátku  činnosti pan J.Hasal. Také toto těleso dosahuje úspěchů  na soutěžích a přehlídkách doma i v zahraničí. Mladí hudebníci často svůj vztah k souborové práci vyjadřovali i tím, že do těchto orchestrů docházeli i po absolvování studia na ZUŠ. V rámci dechového oddělení  vzniklo a pracuje také několik komorních seskupení, která se sice nemohou pochlubit tak dlouhou existencí, ale přesto též úspěšně školu reprezentují a dosahují uznání v hudebních soutěžích i na veřejnosti.

Prezentaci dechového oddělení stahujte zde.

 
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 32

Miroslav Macej pedagogem roku!

Další prestižní cena pro vyučujícího ZUŠ Habrmanova

vloženo 4. 4. 2019

Dvě Terezky s postupem

Z krajského kola žesťové soutěže putuje do naší školy zlato!

vloženo 23. 3. 2019

Dechaři bodují v krajských soutěžích

V krajské soutěži vybojovali naši flétnisté,hobojisté a saxofonisté nejen krásná umístění, ale i ocenění poroty za mimořádné interpretační výkony!

vloženo 22. 3. 2019

Novoroční koncert 2019 v Žirči

Opět jsme rozdávali radost...

vloženo 28. 1. 2019

Novoroční koncert v Artičoku

Koncert žáků ze třídy Evy Hainové

vloženo 23. 1. 2019


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 32
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz