Nové výtvarné obory se rozjíždějí: Počítačová grafika a Textilní tvorba

Obory Počítačoá grafika a 3D modelování a Textilní tvorba a design jsou od září novou nabídkou pro talentované žáky. Podívejte se s námi, co už umí.

vloženo 9. 10. 2020


V novém oboru Počítačová grafika a 3D modelování žáky postupně seznamujeme s grafickými tablety, 3D pery a filamenty, počítačovými programy a následně s 3D tiskárnou.
Oblíbenou technikou se ihned stala zmíněná 3D pera, kde žáci doslova malují a zároveň tisknou do prostoru. Po seznámení s jeho ovládáním měli žáci vytvořit karikaturu osobnosti z počítačového světa (jako je například vynálezce prvního počítače, první programátorka či známější osobnosti jako Steve Jobs či zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg..) Žáci malují ve 2D a postupně budou tvořit složitější objekty.
V dalších týdnech nás bude zajímat zejména počítačový program Blender, kde si žáci vyzkouší práci s různými nástroji a budou poprvé modelovat v počítači.
Letošní hlavní námět bude dávat žákům dostatek prostoru pro představivost budeme se totiž zabývat kontakty s mimozemskou civilizací. Těšíme se až vydařené objekty vytiskneme na naší 3D tiskárně.


V textilní a designové tvorbě se žákyně seznamují s ovládáním šicích strojů. Nejprve si vyzkoušely šít "naslepo" a postupně získávají cit pro šití s různými materiály. Naší hlavní inspirací tvoří země Austrálie a Nový Zéland. Žákyně hledají inspirace v prapodivné fauně a flóře těchto zemí a v jejich kulturách. V prvních hodinách jednoduché znaky, symboly přetváříme do různých razítek a šablon a vytváříme dezény látek. Dále budeme vytvářet různé textilní doplňky, objekty či obrazy tvořené základními technikami a experimentováním.


 


© 2013-2020 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz