TEREZA KONÍŘOVÁ na mezinárodních interpretačních kurzech

11.-17. Července 2021, ZUŠ Zábřeh na Moravě. Mezinárodní interpretační kurzy.

vloženo 8. 9. 2021

Pod vedením odborníků Maestra Carangella, prof. J. Chaloupkové a prof. H. Medkové se konal další ročník  mezinárodních interpretačních pěveckých kurzů pro talentované žáky ZUŠ, studenty konzervatoří i mladé umělce. Organizaci a záštitu nad uměleckým vzděláváním mladých talentů obdivuhodně zvládá ve svých krásných prostorách ZUŠ Zábřeh na Moravě. Z naší školy se zúčastnila Tereza Konířová, současně stipendistka projektu MenArt Magdaleny Kožené 2020-2021.
             Byla to inspirativní týdenní soustředěná práce a volný čas vyplněný koncerty lektorů všech oborů. Kurzy vyvrcholily závěrečnými vystoupeními vybraných účastníků v koncertním sále ZUŠ a v kostele sv. Bartoloměje. Z posledně jmenovaného koncertu duchovní hudby přinášíme ukázku zpěvu  naší  Terezky Konířové:  https://www.youtube.com/watch?v=tIpdXCSVFLA

Byla to radost, že jsi, Terezko,  patřila k nejlepším zpěvákům kurzů.

Helena Matyášová