Jarní klavírní soutěžení

Den plný klavírní hudby

vloženo 5. 4. 2010


 

Příjemné jarní sluníčko bylo v úterý 30. března svědkem celodenního maratónu klavírní hudby, která zaznívala z koncertního sálu naší školy.
V dopoledních hodinách to byly nejprve drobné skladbičky lidové, jednoduché klasické, ale i moderní jazzové, v podání šesti nejmladších 6ti -7miletých klavíristů. Stejně jako žáci dvou nejstarších kategorií i tito začínající byli ohodnoceni výborně – jen prvními a druhými místy.
Ale i v ostatních kategoriích se dětem jejich výkony dařily, důkazem je pět prvních míst v kategorii 8miletých a po čtyřech prvních místech v dalších dvou kategoriích. Porota, složená z učitelů klavírního oddělení, bodovala podle bodovacího systému běžných celostátních soutěží a vyloženě si užívala krásných výkonů svých žáků. Samozřejmě se našli i tací, kterým se některá skladba moc nevydařila, ale to už k soutěžím patří a přináší to dětem určitou zkušenost. Všichni účinkující dostali za svůj výkon diplom na památku a malou odměnu. Velkou odměnou je pro všechny soutěžící zkušenost s uměleckým soutěžením, které se liší od ostatních soutěží, např. sportovních, a to svým osobním tvořivým přístupem.
 
Květa Janoušková
 
 

© 2013-2020 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz