Menart na UMPRUM

Jakub Ježek a Milan Cais se spolu zamýšlejí nad realizací sochy

vloženo 6. 11. 2018

V Praze na UMPRUM v sobotu 4.11. proběhlo v pořadí druhé setkání v rámci speciálního programu MenArt ZUŠ Open.

Student Jakub Ježek se svou učitelkou Lenkou Hypiusovou a umělcem-mentorem Milanem Caisem, společně s dalšími menartisty se zamýšleli nad dalším směřováním sochy, vycházející z konstrukce dvaceti a nově i dvanáctistěnu, což je výtvarný projekt, na němž Jakub pracuje již několik měsíců.

V současné době je asi největším oříškem získat sponzory pro relizaci sochy v materiálu.

MenArt je program, v němž se vybraní studenti z celé republiky spolu se svými pedagogy účastní společné tvorby a mentorství projektů pod vedením vynikajících umělců. Z naší školy je do projektu zapojen tandem Jakub Ježek s pedagožkou Lenkou Hypiusovou, mentorem jim je výtvarník a hudebník Milan Cais.

První MenArtové setkání proběhlo o prázdninách v Kroměříži. Mentoři-umělci světových jmen: Velčovský, Cais, Nikl, Kahánek, Netopil, Kněžíková, Hlavenková, Kovalová se po dobu tří dnů věnovali svým studentům ve zkušebnách a ateliérech kroměřížské ZUŠky. Druhé setkání se uskutečnilo v Praze na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, další setkání bude zanedlouho v DOXu, pak opět na UMPRUM a nakonec nás čekají společné výstavy v Anežském klášteře u příležitosti ZUŠ Open a v Litomyšli v rámci festivalu Smetanova Litomyšl. Držte nám palce.

Jakub a Lenka