Cesta za uměním do pražských galerií

byla uměním opravdu nabitá - navštívili jsme 3 výstavy.

vloženo 13. 5. 2019


Expozice Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře ve Valdštejnské jízdárně Národní galerie představuje ranou tvorbu autora a jeho setkání s básníky legendární skupiny Vysoká hra. Starší žáci se do hloubky jednotlivých děl ponořili v dialogu s lektorkou, mladší absolvovali animační program zaměřený na vnímání obrazů jinak, než jsme zvyklí - prostřednictvím hudby, vůní či haptiky.

Retrospektiva nedávno zesnulé mladé autorky Michaely Vélové Maupicové v Collorado-Mansfeldském paláci Galerie hlavního města Prahy představuje obrazy a objekty ovlivněné zejména geometrickými strukturami. Po úvodní části animačního programu vedeného lektorkami v expozici, která seznámila žáky s uměleckým vývojem a díly autorky, s jejím způsobem práce a myšlením, následovala vlastní tvorba žáků ve výtvarném ateliéru. Využívali některé metody zpracování plochy v duchu autorčina díla. Vytvořené práce jsou vystaveny ve školní galerii Magnet a umožňují tak sdílení získaných zkušeností se žáky, kteří se akce nezúčastnili.

Závěrečný bonbonek - Šílený hedvábník. Zika a Lída Ascher: textil a móda - odkrývá příběh u nás zapomenutých, ale jinde známých manželů, kteří ve světě módy spolupracovali se slavnými výtvarníky. Děti měly k dispozici nejen lektorku, ale i pracovní listy s možností vytvořit vlastní návrh tisku na látku a střihu šatů.

 


© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz