Stipendijní program MenART 2020-21 v naší ZUŠ -Tentokrát klasický zpěv s Kateřinou Kněžíkovou-Plachetkovou.

Stipendijní program MenART pro školní rok 2020-2021 obdržel KLASICKÝ ZPĚV naší ZUŠ pro Terezu Konířovou. Blahopřejeme.

vloženo 14. 9. 2020

V letošním roce byla přijata z velkého množství zájemců ze ZUŠ z celé ČR dvojice z naší školy - talentovaná žáčka TEREZA KONÍŘOVÁ a její učitelka Helena Matyášová. Celý školní rok budou společně pracovat s přední a oceńovanou sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou-Plachetkovou, sólistkou Národního divadla v Praze. K prvnímu setkání došlo již 28.-30. srpna 2020 v Kroměříži, kde byl čas naplněn intenzivní a inspirativní prací. Domů si všichni odvezli mnoho motivační energie.

"Vendulčiny ukolébavky" skladatele Bedřicha Smetany z opery Hubička v podání Kateřiny Kněžíkové-Plachetkové:    https://www.youtube.com/watch?v=asB3vYgyYcw

Stipendijní program MenART Nadačního fondu Magdaleny Kožené míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů a podpořit pedagogy, kteří se jejich výuce věnují. Program MenART nabízí dvojici student ZUŠ + pedagog ZUŠ ucelený program spolupráce s výraznou uměleckou osobností. Propojuje uměleckou praxi a vzdělávání, inspiruje k výměně zkušeností a navázání vazeb( v prvním roce to byl žák výtvarného oboru naší ZUŠ, ve druhém roce žákyně populárního zpěvu).