Mgr. art. Šefrnová Pavla

Mgr. art. Šefrnová Pavla

Pozice: MD

E-mail:


I když nepocházím z Hradce Králové, znám ho už dlouho díky krajským přehlídkám amatérského divadla, na které jsem odmala každoročně jezdila a účastnila se jich, někdy i aktivně. Měla jsem toto krásné město spojeno vždy s radostnou náladou a pozitivním duchem a proto se velmi těším, že se stalo mým bydlištěm.

              Pocházím ze Svitav, kde můj zájem o hudbu na místní ZUŠ podporovala nejdřív má maminka, později Mgr. Inna Tolmačova. Roky 2002-2008 patřily studiu u Mgr. Václava Vaita na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. V letech 2009-2014 mé studium pokračovalo v Bratislavě na Vysoké škole múzických umění, kde jsem byla žačkou prof. Daniely Varínské, ArtD.,  Mgr. art. Jordany Palovičové, ArtD. a Mgr. art. Magdalény Bajuszové, ArtD. Další zkušenosti jsem načerpala v Polsku na Akademii Muzyczne im. Karola Szymanowskiego v Katowicích, kde jsem studovala v průběhu r. 2012-2013.

              Ve vyučování klavírní hry se ztotožňuji s názory G. Nejgauze, který říká: „V prvé řadě chci z dítěte vychovat dobrého člověka, dobrého umělce, dobrého muzikanta a konečně dobrého klavíristu.“  I já se u svých studentů snažím pěstovat kromě klavírní hry i lásku k hudbě a umění celkově. Pevně věřím, že z nich vyrostou interpreti, posluchači a milovníci dobré hudby jakýchkoli žánrů.

© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz