BcA. Zemenová Taťána

BcA. Zemenová Taťána

Pozice: učitelka hry na klavír, korepetice

E-mail:


Pochází z učitelské rodiny. Tím, kdo ji nejvíce zasvětil do světa umění, naučil milovat hudbu a předurčil k dráze hudebního pedagoga, byl její otec, houslista Mgr. Jiří Novák, bývalý ředitel ZUŠ Týniště nad Orlicí. Po absolvování Konzervatoře v Praze ve třídě profesorky Anny Bolckové pokračovala  4semestrálním studiem na MC v Praze, které ukončila v roce 2005 a posléze pokračovala na MC JAMU Brno, kde studuje i v současné době. V roce 2013 úspěšně ukončila bakalářské studium Klavírní pedagogiky pod vedením profesorky Aleny Vlasákové na JAMU Brno bakalářskou prací: Metodické a psychologické přístupy klavírního pedagoga podmiňující zdravý vývoj žáka - zkušenosti z praxe na základní umělecké škole.

Věnuje se výuce klavírní i komorní hry, připravuje žáky ZUŠ na přijímací zkoušky na konzervatoř, studenty či dospělé uchazeče na přijímací zkoušky ke studiu na středních i vysokých školách pedagogického směru, pomáhá studentům pedagogických fakult při jejich studiu (klavír, hudební teorie), korepetuje.

Od roku 1984 působí (dříve na LŠU, nyní na ZUŠ) v Rychnově nad Kněžnou. Jako pedagog i korepetitor působila na ZUŠ Kostelec nad Orlicí, Opočno a Týniště nad Orlicí. V letech 2004 – 2009 spolupracovala s paní profesorkou Alenou Vlasákovou a studenty AMU Praha v rámci jejich vyučovatelské praxe, kam dojížděla se svými žáky jako modely.

Je vedoucí klavírní sekce OUR a členkou klavírní sekce KUR Královéhradeckého kraje. Je členem porot v okresních i krajských kolech soutěže ZUŠ v oboru Hra na klavír i v Komorní hře. 

© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz