BcA. et BcA.  Vacek Petr, DiS.

BcA. et BcA. Vacek Petr, DiS.

Pozice: hra na klavír, hra na klávesové nástroje, korepetice

E-mail:


Petr Vacek vystudoval Konzervatoř Pardubice v oborech hra na varhany ve třídě doc. Václava Rabase a Václava Uhlíře a dirigování u Mgr. Jaroslava Brycha. Hru na klavír zde vystudoval u Mgr. Jany Turkové a Mgr. Daniela Wiesnera.

Absolvoval také Hudební fakultu Janáčkovy akademii múzických umění v Brně v oborech hra na varhany u MgA. Pavla Černého a dirigování orchestru u prof. Jana Zbavitele. Věnoval se i dirigování sboru u prof. Lubomíra Mátla a Doc. Josefa Pančíka. Klavírní hru zde studoval u Františka Kratochvíla. Účastnil se i mistrovských varhanních kurzů u renomovaných hudebníků (Eduardo Bellotti, Olivier Latry, Christoph Bossert, Leo van Doeselaar, Martin Sander).

V roce 2013 byl přijat na studijní stáž na německé Hochschule für Musik und Theatre Felix Mendelssohn-Bartholdy v Lipsku v rámci programu Erasmus k prof. Stefanu Engelsovi.

V roce 2017 dokončil studium v Metodickém centru klavírní pedagogiky na JAMU v Brně u prof. Aleny Vlasákové.

Nyní se věnuje dálkově studiu sociálních věd na Univerzitě Palackého v Olomouci. Sólově vystoupil na mezinárodních hudebních festivalech, např. na Teplickém varhanním létě, Mezinárodním varhanním festivalu Zdeňka Pololáníka v České Třebové či na Bachově varhanním podzimu.  Vystoupil i v Bazilice sv. Jakuba v Praze, v Chrámu sv. Mořice v Olomouci nebo v Katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Varhanním létě na Petrově.

Dirigoval Moravskou filharmonii Olomouc, Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice a jiné orchestry. Vede smíšený pěvecký sbor Josef Bohuslav Foerster Přelouč, se kterým natočil „live“ CD.

Od předsednictva Unie českých pěveckých sborů obdržel v roce 2013 cenu Sbormistr - junior za přínosnou sbormistrovskou činnost.

Pedagogicky působil na několika ZUŠ v České republice. Je hlavním varhaníkem v Husově sboru v Pardubicích.

© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz