100 let ČSR - "ZPĚVY DOMOVA"

28. listopadu 2018 v Koncertním sále ZUŠ Habrmanova se konal "Československý večer"

vloženo 30. 11. 2018

Národní a lidové písně v červeno, modro - bílých barvách zazněly v úpravách řady předních hudebních skladatelů, z nichž vynikali Antonín Dvořák, Leoš Janáček a Bohuslav Martinů. Koncertu písní v národních barvách Čech, Moravy a Slovenska však dominovaly hlavně krásné emoce: radost ze zpěvu a tance, smutek a nejistota v lásce, tesknota, hoře i naděje ze shledání a společného života.

Účinkovali žáci a studenti pěvecké třídy Heleny Matyášové, na klavír doprovázel BcA. Petr Vacek. Koncert byl věnován oslavám 100. výročí založení společného státu Čechů a Slováků.  Všichni zpěváci srdečně děkují vděčnému publiku za přízeň a sdílenou radost.

HM