Úžasné 1. místo veze Juventus Gradecensis z Belgie!

Smyčcový orchestr Juventus Gradecensis ZUŠ Habrmanova pod vedením dirigentky Bc.Vladimíry Holubové veze z prestižní mezinárodní soutěže v belgickém Neerpeltu již poněkolikáté opět ZLATO!

vloženo 7. 5. 2019


 
Juventus Gradecensis v Belgii na Evropském hudebním festivalu opět první!

 

Smyčcový orchestr Juventus Gradecensis se ve dnech 3.- 5. května zúčastnil 67. ročníku Evropského hudebního festivalu v Neerpeltu. V náročném programu zájezdu byly hned dva koncerty a soutěžní vystoupení. Pátečního zahajovacího ceremoniálu, který se odehrával v koncertní hale Provincial Domein, se zúčastnilo rekordních 3400 soutěžících z 29 zemí celého světa. Setkání členů 94 orchestrů bylo tradičně velice příjemné, spontánní a přátelské. 

V sobotu si členové našeho orchestru našli čas i na výlet a navštívili "hlavní město Evropy" - Brusel, které prošli křížem krážem. Nejvíce se líbilo náměstí Grande Place a Manneken Pis. 

Soutěžní den v Kerk Maagd der Armen Grote Heide jsme věnovali přípravám na samotný výkon, abychom co nejlépe potvrdili roli favoritů - vítězů minulých ročníků. Správné naladění nástrojů spolu s dobrou náladou je pro nejlepší výkon nejzásadnější! Dirigentka Vladimíra Holubová dokázala celý orchestr správným způsobem motivovat, což se odrazilo na soutěžním výkonu orchestru a následném hodnocení poroty. Ta velmi příznivě hodnotila nejen provedení a celkovou muzikalitu hudebního projevu, ale oceněna byla i kompaktnost a barevnost zvuku našeho orchestru. Zejména skladby Orchester quartet Carla Stamitze a Simple symphony Benjamina Brittna získaly i uznání a ovace všech posluchačů.

Po soutěži následoval velkolepý průvod do sportovní haly a vyhlášení výsledků - a jsme první!

Smyčcový orchestr Juventus Gradecensis potvrdil své kvality a pro ZUŠ Habrmanova vybojoval v Belgii mezi 94 orchestry z celého světa opět 1. místo!

Blahopřejeme!

 


© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz