Smyčcové oddělení

Prezentaci smyčcového oddělení stahujte zde.

Smyčcové oddělení přijímá žáky od pěti a více let, kdy se učí základy hudební teorie a hry na nástroj. Hru na housle, violu, violoncello a kontrabas nabízí vyučující Vladimíra Holubová, Jindřiška Steinerová, Dagmar Besuchová, Šárka Pokorná, Jan Zemen a Tomáš Dvořáček. Hra na smyčcový nástroj je nejen individuální, výsledkem snažení je komorní hra, souborová a orchestrální. Pilařovo kvarteto, smyčcový soubor Violine a orchestr Juventus Gradecensis má za sebou několik úspěchů na koncertech i soutěžích. Ale je to především také zábava a radost ze hry. Soustředění, pracovní dílny smyčců a různá setkávání. Žáci své dovednosti pak mohou předvést rodičům a přátelům na třídních vystoupeních a koncertech. Více o naší činnosti se dozvíte z aktuálních článků a fotodokumentace.

V. Holubová