ZUŠ (Au)park open

V poslední květnový den, určený pro konání celostátní akce ZUŠ open, se veřejné prostory obchodního centra Aupark řádně rozrezonovaly soudobou hudbou.

vloženo 13. 6. 2019


Dvouhodinový, energií nabitý koncert zahájili starší žáci populárního zpěvu, kteří se prozpívali (a někteří i protančili) škálou soudobých hudebních stylů - mimo jiné zde vystoupily i úspěšné finalistky soutěže Oběžná dráha Bára Žárská a Adéla Valenová.

Ve druhé části se vystřídaly dvě kapely pod vedením Dagmar Besuchové. První z nich, Electrophonix, je elektro-smyčcová kapela, která se nebála opustit klasiku, experimentovat a jít vlastním směrem. Její originalita tkví především v unikátním nástrojovém obsazení elektrických smyčcových nástrojů, které kromě běžné el. kytary zahrnuje i elektrické housle, violu a violoncello (www.facebook.com/kapelaelectrophonix). Svůj repertoár přednesl i Elektroband – začínající kapela pro mladší hráče, která se ubírá stejným směrem jako Electrophonix. Pěveckými sólistkami byly kapelám Lucie Koutníková a Adéla Valenová.

Za všechny zúčastněné zapsala

Ludmila Kroupová


© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz