Tajemství Vltavy aneb po stopách Bedřicha Smetany

Týden před podzimními prázdninami se žáci ze třídy p. uč. Buchtové a Šarmanové vydali na dobrodružnou cestu po stopách našeho českého skladatele Bedřicha Smetany.

vloženo 7. 11. 2019


Cesta směřovala do Prahy a i přes to, že nás čekalo brzké ranní vstávání, mlha a zima, jsme se na nádraží sešli v plném počtu a plni očekávání se vydali vstříc velkoměstu. V dopoledních hodinách nás čekal workshop Vltava 2, který si pro nás připravilo Muzeum Bedřicha Smetany. Slova se ujala zkušená lektorka a studenty provedla životem B. Smetany, jeho dílem a také snad tou nejznámější programní skladbou – Vltavou. Jednotlivé části skladby si nakonec sami žáci i namalovali a své kresby vlepili do připravené mapy. Po náročné práci nás vyhladovělé už čekal McDonald, kde jsme se odměnili tak trošku nezdravými dobrotami😊

Odpoledne se odehrávalo ve znamení Muzea Hudby, ve kterém jsme strávili moc krásný čas. Měli jsme možnost poznat nástroje nové, ale i ty starší, vyzkoušet si a zahrát na harfu nebo třeba na varhanní minipozitiv. Nejvíce nás ale zaujaly hrací schody – každý schod rovná se jeden tón ze stupnice. Tak hádejte, kde jsme strávili nejvíce času?

Cesta zpátky nám utekla velmi rychle - dojedly se svačiny a nám zbyly krásné vzpomínky na jeden hezký podzimní den plný hudby Bedřicha Smetany.

 

Tento projekt vznikl za podpory Šablon II.

Za klávesové oddělení napsala Mgr. A. Šarmanová


© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz