Oddělení populární hudby

Elektronické klávesové nástroje a Populární zpěv
Předmět Elektronické klávesové nástroje je určen dětem již od sedmi let, přičemž výhodou (nikoliv však podmínkou) je pro klávesistu jakéhokoliv věku předchozí klavírní průprava. Díky povaze a technickým možnostem nástroje směřuje hra na elektronické klávesové nástroje k interpretaci soudobé hudby, ale v repertoáru nechybí bohatý výběr skladeb klasické hudební literatury. Výuka je již na nižším stupni obohacena o nácvik základních improvizačních technik.
Žáci jsou dle individuálních předpokladů připravováni na souhru a ve druhém cyklu studia pak navštěvují komorní hru, v jejímž průběhu se setkávají nejen s ostatními klávesisty, ale především se zpěváky a hráči na nejrůznější nástroje. Tato souhra učí všechny zúčastněné vzájemnému respektu i spolupráci na jednom projektu a společné výstupy pak obohacují koncerty a jiné akce oddělení i školy.
V rámci studia si žáci v průběhu práce na přidělených úkolech nenásilnou formou osvojí i řadu hudebně-teoretických disciplin (např. harmonizaci, základy rozborů skladeb) potřebných k dalšímu rozvoji jejich dovedností, díky nimž mohou uvědoměleji pracovat s vybraným repertoárem a vnímat hudbu v širších souvislostech.
 

Prezentaci klávesového oddělení stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 19

Populární zpěv rámuje slavnostní vyhlášení vítězů

V úterý 11. září se konalo slavnostní předávání cen vítězům krajských kol soutěží v disciplínách vypsaných pro žáky a studenty základních a středních škol.

vloženo 11. 9. 2018

Populární oddělení zahajuje další školní rok

Přestože je školní rok teprve ve svém začátku, zpěváci ze ZUŠ Habrmanova již prokázali své pěvecké kvality.

vloženo 11. 9. 2018

Závěrečný třídní koncert v Artičoku

V pátečním odpoledni se žáci ze třídy p. uč. A. Šarmanové a p. uč. A. Pevaly sešli v kavárně Artičok, aby si naposled v tomto školním roce zahráli a svým nejbližším předvedli, co se během uplynulého školního roku naučili.

vloženo 23. 6. 2018

Pěvecké oddělení ZUŠ Habrmanova zahajuje mezinárodní Mírový běh

Peace Run - Mírový běh je neobyčejný běh s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí světa.

vloženo 22. 6. 2018

Oliver Pech Skutečským slavíkem

O tom, že máme na oddělení populárního zpěvu opravdové talenty, víme již dlouhou dobu, ale nyní se o tom mohli přesvědčit i ve Skutči, kde se konala soutěž v sólovém zpěvu

vloženo 18. 6. 2018

3.místo pro klávesového oddělení na K2 Kroměříž Keyboard Competion 2018

V pátek 18.5.2018 se na kroměřížské Soukromé škole D-music s.r.o konala Soutěž ve hře na sólové klávesové nástroje pro děti do 12 let.

vloženo 21. 5. 2018


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 19
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz