Oddělení populární hudby

Elektronické klávesové nástroje a Populární zpěv
Předmět Elektronické klávesové nástroje je určen dětem již od sedmi let, přičemž výhodou (nikoliv však podmínkou) je pro klávesistu jakéhokoliv věku předchozí klavírní průprava. Díky povaze a technickým možnostem nástroje směřuje hra na elektronické klávesové nástroje k interpretaci soudobé hudby, ale v repertoáru nechybí bohatý výběr skladeb klasické hudební literatury. Výuka je již na nižším stupni obohacena o nácvik základních improvizačních technik.
Žáci jsou dle individuálních předpokladů připravováni na souhru a ve druhém cyklu studia pak navštěvují komorní hru, v jejímž průběhu se setkávají nejen s ostatními klávesisty, ale především se zpěváky a hráči na nejrůznější nástroje. Tato souhra učí všechny zúčastněné vzájemnému respektu i spolupráci na jednom projektu a společné výstupy pak obohacují koncerty a jiné akce oddělení i školy.
V rámci studia si žáci v průběhu práce na přidělených úkolech nenásilnou formou osvojí i řadu hudebně-teoretických disciplin (např. harmonizaci, základy rozborů skladeb) potřebných k dalšímu rozvoji jejich dovedností, díky nimž mohou uvědoměleji pracovat s vybraným repertoárem a vnímat hudbu v širších souvislostech.
 

Prezentaci klávesového oddělení stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 24

Galerie Barbara

Nejen kresbou (malbou, sochou, šperkem, dřevořezbou...) živ je člověk...

vloženo 8. 11. 2019

Tajemství Vltavy aneb po stopách Bedřicha Smetany

Týden před podzimními prázdninami se žáci ze třídy p. uč. Buchtové a Šarmanové vydali na dobrodružnou cestu po stopách našeho českého skladatele Bedřicha Smetany.

vloženo 7. 11. 2019

Úspěch na soutěži WCOPA

V sobotu 19. října se v Kolíně uskutečnilo národní kolo soutěže WCOPA (World Championships of Performing Arts)

vloženo 5. 11. 2019

Květ pro Hospic

Poslední říjnový víkend byla ZUŠ Habrmanova (opět) nápomocna dobré věci

vloženo 5. 11. 2019

Jak se stát porotcem klávesové soutěže - aneb pravidla porotcování

Ve středu 16. 10. 2019 se posluchači klávesového oddělení ZUŠ HABRMANOVA stali na malou chvíli porotci klávesové soutěže.

vloženo 23. 10. 2019

Pěvecká dvojexpozice

Co může být lepší než koncert populárního zpěvu? Přece dva koncerty.

vloženo 23. 9. 2019


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 24
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz