Oddělení populární hudby

Elektronické klávesové nástroje a Populární zpěv
Předmět Elektronické klávesové nástroje je určen dětem již od sedmi let, přičemž výhodou (nikoliv však podmínkou) je pro klávesistu jakéhokoliv věku předchozí klavírní průprava. Díky povaze a technickým možnostem nástroje směřuje hra na elektronické klávesové nástroje k interpretaci soudobé hudby, ale v repertoáru nechybí bohatý výběr skladeb klasické hudební literatury. Výuka je již na nižším stupni obohacena o nácvik základních improvizačních technik.
Žáci jsou dle individuálních předpokladů připravováni na souhru a ve druhém cyklu studia pak navštěvují komorní hru, v jejímž průběhu se setkávají nejen s ostatními klávesisty, ale především se zpěváky a hráči na nejrůznější nástroje. Tato souhra učí všechny zúčastněné vzájemnému respektu i spolupráci na jednom projektu a společné výstupy pak obohacují koncerty a jiné akce oddělení i školy.
V rámci studia si žáci v průběhu práce na přidělených úkolech nenásilnou formou osvojí i řadu hudebně-teoretických disciplin (např. harmonizaci, základy rozborů skladeb) potřebných k dalšímu rozvoji jejich dovedností, díky nimž mohou uvědoměleji pracovat s vybraným repertoárem a vnímat hudbu v širších souvislostech.
 

Prezentaci klávesového oddělení stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 19

Závěrečný třídní koncert v Artičoku

V pátečním odpoledni se žáci ze třídy p. uč. A. Šarmanové a p. uč. A. Pevaly sešli v kavárně Artičok, aby si naposled v tomto školním roce zahráli a svým nejbližším předvedli, co se během uplynulého školního roku naučili.

vloženo 23. 6. 2018

Pěvecké oddělení ZUŠ Habrmanova zahajuje mezinárodní Mírový běh

Peace Run - Mírový běh je neobyčejný běh s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí světa.

vloženo 22. 6. 2018

Oliver Pech Skutečským slavíkem

O tom, že máme na oddělení populárního zpěvu opravdové talenty, víme již dlouhou dobu, ale nyní se o tom mohli přesvědčit i ve Skutči, kde se konala soutěž v sólovém zpěvu

vloženo 18. 6. 2018

3.místo pro klávesového oddělení na K2 Kroměříž Keyboard Competion 2018

V pátek 18.5.2018 se na kroměřížské Soukromé škole D-music s.r.o konala Soutěž ve hře na sólové klávesové nástroje pro děti do 12 let.

vloženo 21. 5. 2018

Předzkoušková pozitivní porce popu pro perfektní publikum

V úterý 15. května se v sále ZUŠ odehrál předposlední letošní koncert populárního oddělení.

vloženo 17. 5. 2018

Oliver Pech vystoupil na Jarním jazzovém koncertu

Stalo se už tradicí, že k jarním dnům v Jiráskově divadle v Novém Bydžově patří i Jazzový koncert Petra Macháčka. Letos tomu bylo už podesáté.

vloženo 17. 5. 2018


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 19
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz