Oddělení populární hudby

Elektronické klávesové nástroje a Populární zpěv
Předmět Elektronické klávesové nástroje je určen dětem již od sedmi let, přičemž výhodou (nikoliv však podmínkou) je pro klávesistu jakéhokoliv věku předchozí klavírní průprava. Díky povaze a technickým možnostem nástroje směřuje hra na elektronické klávesové nástroje k interpretaci soudobé hudby, ale v repertoáru nechybí bohatý výběr skladeb klasické hudební literatury. Výuka je již na nižším stupni obohacena o nácvik základních improvizačních technik.
Žáci jsou dle individuálních předpokladů připravováni na souhru a ve druhém cyklu studia pak navštěvují komorní hru, v jejímž průběhu se setkávají nejen s ostatními klávesisty, ale především se zpěváky a hráči na nejrůznější nástroje. Tato souhra učí všechny zúčastněné vzájemnému respektu i spolupráci na jednom projektu a společné výstupy pak obohacují koncerty a jiné akce oddělení i školy.
V rámci studia si žáci v průběhu práce na přidělených úkolech nenásilnou formou osvojí i řadu hudebně-teoretických disciplin (např. harmonizaci, základy rozborů skladeb) potřebných k dalšímu rozvoji jejich dovedností, díky nimž mohou uvědoměleji pracovat s vybraným repertoárem a vnímat hudbu v širších souvislostech.
 

Prezentaci klávesového oddělení stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 20

Odvrácená strana hudby

Ve čtvrtek 21. února se v hradeckém známém hudebním klubu populárně zpívalo a křtilo.

vloženo 26. 2. 2019

Trocha hudební radosti

V úterý 12. 2. 2019 se v sále školy odehrál letošní první koncert populárního oddělení.

vloženo 15. 2. 2019

Populární předsváteční nostalgie

V úterý 18. prosince zakončilo populární oddělení svou letošní „sezónu“ koncertem v sále školy.

vloženo 19. 12. 2018

Slavnostní zakončení projektu „Internet pro seniory“ opět v režii Populárního oddělení

Město Hradec Králové pořádá každým rokem projekt nazvaný „Internet pro seniory“, během něhož se senioři seznamují se základy obsluhy počítače. Zakončení jeho letošního podzimního běhu se uskutečnilo v pátek 14. prosince v prostorách základní školy Jiráskova.

vloženo 17. 12. 2018

Populární oddělení na Adventních trzích

Již podruhé se zpěváci a klávesisté postavili na jeviště na Masarykově náměstí, aby účastníkům Adventních trhů doručili předvánoční atmosféru

vloženo 17. 12. 2018

Adventní zpívání

2. prosinec nabídl každoroční Adventní zpívání žáků komorního zpěvu ZUŠ Habrmanova v kostele Českobratrské církve evangelické

vloženo 4. 12. 2018


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 20
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz