Oddělení populární hudby

Elektronické klávesové nástroje a Populární zpěv
Předmět Elektronické klávesové nástroje je určen dětem již od sedmi let, přičemž výhodou (nikoliv však podmínkou) je pro klávesistu jakéhokoliv věku předchozí klavírní průprava. Díky povaze a technickým možnostem nástroje směřuje hra na elektronické klávesové nástroje k interpretaci soudobé hudby, ale v repertoáru nechybí bohatý výběr skladeb klasické hudební literatury. Výuka je již na nižším stupni obohacena o nácvik základních improvizačních technik.
Žáci jsou dle individuálních předpokladů připravováni na souhru a ve druhém cyklu studia pak navštěvují komorní hru, v jejímž průběhu se setkávají nejen s ostatními klávesisty, ale především se zpěváky a hráči na nejrůznější nástroje. Tato souhra učí všechny zúčastněné vzájemnému respektu i spolupráci na jednom projektu a společné výstupy pak obohacují koncerty a jiné akce oddělení i školy.
V rámci studia si žáci v průběhu práce na přidělených úkolech nenásilnou formou osvojí i řadu hudebně-teoretických disciplin (např. harmonizaci, základy rozborů skladeb) potřebných k dalšímu rozvoji jejich dovedností, díky nimž mohou uvědoměleji pracovat s vybraným repertoárem a vnímat hudbu v širších souvislostech.
 

Prezentaci klávesového oddělení stahujte zde.
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 17

Vánoční koncert populárního oddělení

V úterý 12. prosince 2017 se v Koncertním sále ZUŠ Habrmanova konal Vánoční koncert žáků klávesového, pěveckého a akordeonového oddělení. Na naše malé muzikanty čekal sál plný rodičů, prarodičů, sourozenců a dalších příznivců hudby.

vloženo 14. 12. 2017

Podzimní muzicírování

Interní koncert studentů Populárního oddělení dne 7.11.2017

vloženo 9. 11. 2017

Třídní koncert žáků Adély Šarmanové v Galerii Artičok

Dne 16.6.2017 jsme si v horkém odpoledni připravili malé koncertní rozloučení před prázdninami a zahráli si ty největší "pecky", které jsme v tomto roce nacvičili.

vloženo 26. 6. 2017

Žáci populárního oddělení se v samém závěru školního roku zúčastnili slavnostního aktu

Město Hradec Králové pořádá každým rokem projekt nazvaný „Internet pro seniory“, během něhož se senioři seznamují se základy obsluhy počítače.

vloženo 19. 6. 2017

Rozloučení před prázdninami

V úterý 6. 6. 2017 jsme se naposledy v tomto školním roce sešli v Koncertním sále ZUŠ Habrmanova, abychom si vyslechli výkony nejen našich nejmenších klávesistů a zpěváčků, ale podpořili i vystoupení našich absolventů.

vloženo 14. 6. 2017

SKUTEČTÍ SLAVÍCI jsou ze ZUŠ Habrmanova!

O tom, že máme na oddělení populárního zpěvu opravdové talenty, víme již dlouhou dobu, ale nyní se o tomto faktu dozvěděli i ve Skutči, kde se konala soutěž v sólovém zpěvu.

vloženo 13. 6. 2017


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 17
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz