Kytarové oddělení

  Kytarové oddělení zajišťuje především výuku hry na klasickou kytaru, kterou vyučují Petr Fiala, Kamil Kotek, Iraklis Karasaridis, Jiří Slavíček a Antoním Pevala. Zájemcům o hru na elektrickou kytaru se věnuje Jan Doležal a Iraklis Karasaridis. Aby byl výčet učitelů kompletní, musíme zmínit Tomáše Dvořáčka - učitele hry na basovou kytaru.
  Kytarové oddělení v každém školním roce připravuje celou řadu koncertů a vystoupení, a to jak vlastních žáků a souborů, tak i pozvaných hostů. Neoddělitelnou součástí výuky se staly "kytarové dílny", ve kterých mají žáci možnost vystoupit s nacvičenými skladbami před svými kolegy a jejich učiteli. Jde o takové "vystoupení na zkoušku - jen mezi námi kytaristy" s vyloučením širší veřejnosti, což žákům pomáhá odbourat zbytečnou nervozitu. Dílny slouží k vybudování základních návyků pro vystupování na důležitějších akcích pro začátečníky, a pro zkušenější hráče jsou příležitostí "obehrát" si repertoár na koncerty a vystoupení. Po vyslechnutí skladeb každého účinkujícího zde vzniká prostor pro diskuse mezi žáky a učiteli o tom, co se jim na jednotlivých výkonech líbilo a co by se ještě dalo zlepšit. Dílny se uskutečňují zpravidla v intervalu tří týdnů, ale před významnějšími akcemi i častěji.
  Prioritou výchovné a vzdělávací činnosti oddělení je komorní a souborová hra. Dá se říci, že téměř všichni žáci jsou zapojeni do malých či větších souborů, které jsou již jen díky početnějšímu obsazení schopny zahrát hudebně hodnotnější díla, než která právě žák hraje sólově. Největším z našich souborů je samozřejmě kytarový orchestr s 23 členy.  Můžeme se jen těšit na její další vystupování, které interpretací současné hudby rozšíří oblast záběru oddělení, které nosí jméno tak univerzálního nástroje, jako je kytara.

 

 

Prezentaci kytarového orchestru stahujte zde.


 
Vyučující v oddělení:


Nejnovější články

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 21

Kytarový koncert žáků ze třídy Kamila Kotka a Jiřího Slavíčka

Ve středu 15. května se konal v koncertním sále naší školy kytarový koncert...

vloženo 16. 5. 2019

Talent Královéhradecké kultury 2018

Dne 16.4. 2019 se ve velkém sále Adalbertina uskutečnil šestý ročník předávání cen „Talent královéhradecké kultury“.

vloženo 17. 4. 2019

Den učitelů s kytarou v ruce

Na Den učitelů zazněly koncertním sálem naší školy skladby v podání kytaristů...

vloženo 29. 3. 2019

Vánoční koncert kytarového oddělení sklidil úspěch

Ve čtvrtek 13. prosince se konal v Kostele Českobratrské církve evangelické...

vloženo 14. 12. 2018

Adventní kytarový koncert žáků ze třídy Kamila Kotka a Jiřího Slavíčka

Ve středu 5. prosince se konal v koncertním sále naší školy Adventní kytarový koncert žáků ze třídy Kamila Kotka a Jiřího Slavíčka...

vloženo 5. 12. 2018


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 21
© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz