Fagotové odpoledne v HN

vloženo 29. 2. 2020

V úterý 25.2. 2020 měli možnost žáci Hudební nauky vidět a slyšet naživo méně obvyklý hudební nástroj - fagot. U nás na škole ho zatím studuje, pouze jedna žačka. Hostem ve výuce byl fagotista Filharmonie Hradec Králové pan David Urban, který dětem svůj nástroj představil, pověděl něco z jeho historie a zahrál pár známých melodií - skladby Slon, Starý bručoun… Děti si mohly nástroj prohlédnout z blízka, vzít do ruky a vyzkoušet, jak je těžký, dozvěděly se, jak se vyrábějí fagotové strojky a ptaly se na vše, co je kolem hry na  dechové nástroje zajímalo.

Na závěr pro ně bylo připraveno překvapení v podobě ještě mnohem většího a hlubšího nástroje, kterým byl kontrafagot!  S tím je možné se setkat pouze v symfonickém orchestru a u žáků vzbudil velké nadšení. Odpoledne s fagotem jsme si užili a panu Urbanovi ještě jednou děkujeme.