Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova zářil v Grimmě

vloženo 4. 9. 2018


Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova zahájil letošní školní rok již v srpnu, a to přímo velkolepě a mezinárodně! Žáci pod vedením Jana Doležala, Vladimíra Besucha a Miroslava Maceje již 31.8. v dopoledních hodinách vyrazili na třídenní hudební akci do německé Grimmy - již 9. mezinárodní setkání dechových orchestrů. Počet zúčastněných hudebních těles s každým ročníkem narůstá, tentokrát šlo již o více než dvě desítky dechových orchestrů a seskupení z celé EvropyNáš orchestr zde není žádným "nováčkem", pravidelně na festivalu vystupoval již poněkolikáté
Festival probíhal od pátku do neděle a vedle orchestru naší školy se zde představily také dechové orchestry z Rakouska, Litvy, Francie, Rumunska, Maďarska, několik domácích kapel a také orchestry ze vzdálených míst - Japonska a Brazílie .
V sobotu, po slavnostním průvodu městem všech 22  dechových uskupení napochodovalo na plochu fotbalového hřiště a před zaplněnými tribunami společně zahrálo 4 pochodové skladby. Večer následovala ve velikém stanu hudební show, na které se postupně vystřídaly všechny kapely a diváci dávali hlas orchestru, jenž je nejvíc zaujal. V tomto diváckém hodnocení dopadl Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova více než dobře! Byl hodnocen jako 3. ve své kategorii, jako jediný se prezentoval sólovými improvizacemi ve skladbě Chameleon od skladatele H.Hancocka v podání Kláry Pavlíčkové, Terezy Doležalové, Vlasty Ulrichové, Lukáše Besucha a Františka Vaníčka . Závěrečnou skladbu - Škoda lásky již doprovázel bouřlivý aplaus, při kterém obecenstvo vytvořilo živý řetěz.
Poctou také pro nás všechny bylo zařazení našeho orchestru, společně s orchestrem z Rakouska na nedělní dopolední koncert, na kterém byly vyhlášeny výsledky divácké soutěže - Miláček publika .
Všechna vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Habrmanova byla příkladnou propagací nejen naší školy a města Hradce Králové, ale i České republiky. Těší nás, že jsme organizátory zváni na další, 10. ročník festivalu, který se uskuteční v roce 2021 .
 

© 2013-2015 ZUŠ Habrmanova | Vytvořil itechs.cz ve spolupráci s cervenypes.cz