Dechové oddělení

Nejprve nám dovolte oddělení dechových nástrojů krátce představit. Vzniklo v době založení LŠU Maxima Gorkého v  Hradci Králové - dnes Základní umělecké školy Habrmanova – a v  krátké době se stalo druhým největším oddělením na škole. Díky obětavosti a snaze pedagogů dechového oddělení, kteří usilovali o vytvoření možností pro uplatnění praktických, studiem získaných  dovedností žáků, byl již v začátcích působení  školy  založen mládežnický dechový orchestr. Během prvních let se orchestr  díky usilovné práci žáků i vyučujících rozrostl a vypracoval tak, že reprezentoval  školu i naši republiku na mnoha kulturních akcích ( soutěžích, festivalech, přehlídkách ) u nás i v zahraničí.
 Pod hlavičkou školy působí také velký taneční a swingový orchestr / dříve  známý jako Big band /, v jehož čele stojí od začátku  činnosti pan J.Hasal. Také toto těleso dosahuje úspěchů  na soutěžích a přehlídkách doma i v zahraničí. Mladí hudebníci často svůj vztah k souborové práci vyjadřovali i tím, že do těchto orchestrů docházeli i po absolvování studia na ZUŠ. V rámci dechového oddělení  vzniklo a pracuje také několik komorních seskupení, která se sice nemohou pochlubit tak dlouhou existencí, ale přesto též úspěšně školu reprezentují a dosahují uznání v hudebních soutěžích i na veřejnosti.

Prezentaci dechového oddělení stahujte zde.